Oficjalny serwis Gminnego Ośrodka Kultury w Borowiu Gminna Biblioteka Publiczna w Borowiu Gminna Izba Pamięci Gminna Orkiestra Dęta

Festyn „Powitanie Lata 2013”

 O godz. 1000 rozpoczęła Msza Święta w Kościele Św. Trójcy w Borowiu z udziałem Orkiestry Dętej z Trąbek .Później przemarsz z Orkiestrą na czele na plac przy OSP Borowie i tam występ Orkiestry. Wszyscy byli zachwyceni brzmieniem instrumentów i talentem grających, niektórzy nie mogli wyjść z podziwu że każdy utwór można zagrać na instrumentach dętych i tak pięknie brzmi.

Dnia 20 czerwca 2013 roku salę widowiskową Gminnego Ośrodka Kultury w Borowiu wypełniały radosne dźwięki piosenek przedszkolnych wykonywanych przez  dzieci
z Publicznego Przedszkola „Jaś i Małgosia” w Borowiu
.

Kwiaty we wszystkich kolorach tęczy, prawie jak żywe – to efekty pracy pań, które wzięły udział w warsztatach haftu wstążką.

Zajęcia odbywały się w Gminny Ośrodku Kultury w Borowiu. Przed dwa dni kilka chętnych pań uczyło się, jak ze zwykłej wstążki, zrobić kwiatowe arcydzieło. Przybyłe na zajęcia panie z terenu gminy Borowie były bardzo zadowolone z uczestnictwa w warsztatach.

1 czerwca przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Gminny Ośrodek Kultury w Borowiu również uroczyście obchodził to święto troszeczkę wcześniej bo 28 maja. Niesprzyjająca aura spowodowała, że wszystkie atrakcje przeniesiono do sali widowiskowej.

 

Goście czytali przedszkolakom wybrane wiersze polskich poetów. Wójtowi gminy Wiesławowi Gąsce, proboszczowi miejscowej parafii ks. Dariuszowi Parafiniukowi, zastępcy komendanta powiatowego policji podinsp. Markowi Niezgodzie i dyrektorce GOK Katarzynie Iwaniec czytanie bajek szło płynnie, o czym świadczyło zachowanie dzieci, które w skupieniu słuchały wierszy znanych polskich poetów Jerzego Brzechwy: „Pomidor”, „Jajko”, „Siedmiomilowe buty”, „Wrona i ser”, „Na straganie”, „Sójka”, „Koziołeczek” oraz Juliana Tuwima „Rzepka.

Tuesday the 23rd. .