Oficjalny serwis Gminnego Ośrodka Kultury w Borowiu Gminna Biblioteka Publiczna w Borowiu Gminna Izba Pamięci Gminna Orkiestra Dęta

 

W niedzielne popołudnie w  Filipówce odbył się na który mieszkańców gminy Borowie zaprosili: Ochotnicza Straż Pożarna z Filipówki, Rada Sołecka z Filipówki, Klub Aktywnych Kobiet oraz  Gminny Ośrodek Kultury z Borowia i Mieszkańcy Filipówki. Festyn odbył się pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Garwolińskiego Marka Chciałowskiego.

W programie znalazły się: pokaz gaszenia pożaru przez Ochotniczą Straż Pożarną   z Chromina motopompą ręczną pochodzącą z lat trzydziestych,  pokaz udzielania pierwszej pomocy przygotowany przez strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie, mecze piłki plażowej, a także rodzinne konkursy, gry i zabawy. Wszyscy mieli okazję zobaczyć i wsiąść do konnego wozu strażackiego z lat trzydziestych.

Niedzielny festyn obfitował w atrakcje dla dzieci. Gminny Ośrodek Kultury przygotował konkursy zręcznościowe  oraz malowanie twarzy. Wszystkie dzieci biorące udział w konkursach otrzymały cenne nagrody ufundowane przez sponsorów.
Wieczorem zespół „Butterfly”  zaprosił na zabawę pod chmurką. Organizatorzy festynu zadbali także  o wszystkich tych, którzy podczas wspólnej zabawy zechcą skosztować domowych wypieków, wyrobów oraz dań z grilla przygotowanych przez Klub Kobiet Aktywnych. Na najmłodszych uczestników zabawy czekały dmuchane zamki, zjeżdżalnie i trampoliny.Wednesday the 29th. .