Oficjalny serwis Gminnego Ośrodka Kultury w Borowiu Gminna Biblioteka Publiczna w Borowiu Gminna Izba Pamięci Gminna Orkiestra Dęta

Biblioteka istnieje od 1956 r., w obecnym budynku od 1971 r., pochodzącym z fundacji Waltera Nurzyńskiego, którego imię nosi. Od 1985 r. funkcjonuje w strukturze ośrodka kultury. Prowadzi wypożyczalnię, czytelnię ogólną i czytelnię internetową .Do dyspozycji czytelników dostępny jest księgozbiór liczący w dniu 30.09.2013 r. 12745 woluminów, w tym 3306 woluminów literatury pięknej dla dorosłych, 6059 woluminów literatury pięknej dla dzieci i młodzieży, 3380 woluminów literatury niebeletrystycznej, a także 14 jednostek inwentarzowych zbiorów specjalnych (audiowizualnych). Księgozbiór uzupełniany jest w ciągu roku o nowości wydawnicze i tytuły proponowane przez czytelników. Dotacja na zakup pochodzi od organizatora – Gminy Borowie oraz od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Do dyspozycji osób odwiedzających bibliotekę dostępne są dwa komputery z oprogramowaniem i z dostępem do Internetu oraz urządzenie wielofunkcyjne (drukarka, skaner, kopiarka). Sprzęt dostarczony został do biblioteki w ramach Programu Rozwoju Bibliotek oraz w ramach projektu „Rozbudowa Mazowieckiego Systemu Informacji Bibliotecznej”. Ponadto dostępne są urządzenia: kopiarka, bindownica i laminator – dostarczone do biblioteki w ramach zadania „Zakup wyposażenia Gminnej Biblioteki Publicznej w Borowiu” zrealizowanego w ramach programu ogłoszonego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Biblioteka uczestniczy w różnych formach promocji książki i biblioteki takich jak: wystawy nowości i zbiorów bibliotecznych, lekcje biblioteczne, zajęcia czytelnicze, czytelniczo-plastyczne, czytelniczo-filmowe, spotkania z autorami, konkursy czytelnicze, recytatorskie, plastyczne, spotkania redakcyjne, pikniki.

 

 

 

Bibiotekarz – mgr Anna Paduch

Pomoc bibliotekarza – Magdalena Serzysko

 

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 09:00 - 17:00

Wtorek - Piątek: 08:00 - 16:00

Sobota: 08:00 - 14:00

 

Kontakt:

tel. 512550281

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

https://www.facebook.com/borowiebiblioteka

 

 

 

Tuesday the 23rd. .