Oficjalny serwis Gminnego Ośrodka Kultury w Borowiu Gminna Biblioteka Publiczna w Borowiu Gminna Izba Pamięci Gminna Orkiestra Dęta

W niedzielę w parku w centrum Borowia odbyła się Festyn Czytelniczy z Książką. Impreza ma promować i odmrozić czytelnictwo w naszej gminie. Dlatego w parku stanęła lodówka wypełniona po brzegi książkami, które można było zabrać ze sobą do domu. Festyn miał zachęcić do odwiedzania Gminnej Biblioteki Publicznej w Borowiu. W dobie komputerów, smartfonów i telewizji potrzeba oryginalnych pomysłów, by zaszczepiać niełatwy nawyk czytania, stąd festyn, który przez innowacyjność i zabawę ma zachęcić do książek.
Podczas festynu zagrała Gminna Orkiestra Dęta w Borowiu pod batutą kapelmistrza Pana Michała Szostka.
Celem festynu jest też zaproszenie do biblioteki, zapoznanie ze zbiorami i pokazanie, że nie jest tylko miejsce, w którym wypożycza się książki, ale można ciekawie spędzić czas.
 
 
 
 
 
 
 
 

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „DYREKTOR GMINNEGO OŚRODKA KULTURY W BOROWIU ZAPRASZA NA LETNIA IMPREZE z KSIĄŻKĄ ODMRAŻAMY CZYTELNICTWO KONCERT GMINNEJ ORKIESTRY DĘTEJ CZYTELNIA POD CHMURKĄ DRUGIE ŻYCIE KSIĄŻKI ATRAKCJE DLA DZIECI 4 LIPCA 2021 GODZ. 11:00 PARK W CENTRUM BOROWIA”

1 czerwca Gminny Ośrodek w Borowiu zorganizował dla przedszkolaków ze wszystkich jednostek oświatowych z terenu gminy Borowie „Dzień Dziecka”??. Milusińskich odwiedzili niecodzienni goście Miś Krzyś? i Renifer Rudolf?. Królowały bańki mydlane i wszechobecna bardzo słodka wata cukrowa. To był niezapomniany, pełen wrażeń dzień, który mamy nadzieję pozostanie na długo w pamięci dzieci.???

Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Borowiu dziękuje policjantom: Łukaszowi Rosłańcowi i Krzysztofowi Szczypkowi, za pomoc podczas obchodów „Dnia Dziecka”.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
XXXVII Konkurs Recytatorski dla Dzieci im. Kornela Makuszyńskiego na etapie gminnym rozstrzygnięty.
 
W kategorii wiekowej klas I-III szkoły podstawowej laureatami pierwszej, drugiej i trzeciej nagrody zostali:
I miejsce – Adam Kowalczyk
II miejsce – Gabriela Lis
III miejsce – Dominika Rychlica
 
W kategorii wiekowej klas IV-VI szkoły podstawowej laureatami pierwszej, drugiej i trzeciej nagrody zostali:
I miejsce- Miłosz Kowalczyk
II miejsce – Jakub Jaworski
III miejsce – Anna Szaniawska
 
W kategorii wiekowej klas VII-VIII szkoły podstawowej laureatami pierwszej, drugiej i trzeciej nagrody zostali:
I miejsce- Aleksandra Zdziarska
II miejsce – Weronika Król
III miejsce – Kornelia Kachniarz
 
Do eliminacji powiatowych zakwalifikowali się laureaci pierwszych, drugich i trzecich nagród. Nagrody zostaną przekazane dyrektorom szkół.
Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy, zwycięzcom gratulujemy!!!
 
Zobacz obraz źródłowy
Tuesday the 23rd. .