„Tętniące życiem”
- Szczegóły
- Odsłony: 671
W Gminnym Ośrodku Kultury w Borowiu 20 października 2015r. mieszkanki Borowia i okolic miały okazję uczestniczyć w spotkaniu na temat „Profilaktyka Zdrowia” prowadzone przez Panie z Fundacji „Tętniące Życiem”. Przybyli mieli możliwość zapisania się na bezpłatne badania oraz zobaczenia prezentacji naturalnych produktów aloesowych w profilaktyce antynowotworowej oraz możliwość skorzystania z darmowych zabiegów aloesowych na twarz oraz dłonie.
„Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków"
- Szczegóły
- Odsłony: 622
W dniu 20.10.2015r., dzieci ze wszystkich placówek przedszkolnych na terenie gminny Borowie miały okazję obejrzeć spektakl pt. „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków" w wykonaniu aktorów z teatru Art-Re z Krakowa na zaproszenie Gminnego Ośrodka Kultury w Borowiu. Przedstawienie odbyło się na sali gimnastycznej w szkole w Borowiu. Dzieciaki świetnie się bawiły co widać na zamieszczonych zdjęciach :)
Zaproszenie na spotkanie z Fundacją Tętniące Życiem
- Szczegóły
- Odsłony: 562
Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy :)
Warsztaty teatralne i koncert Marka Ravskiego
- Szczegóły
- Odsłony: 606
10 października 2015r. dzięki grupie Czworo4Boro w Gminnym Ośrodku Kultury w Borowiu odbyły się warsztaty teatralne prowadzone przez Marka Ravskiego: śpiewaka, aktora, autora tekstów, kompozytora, wykładowcę w Szkole Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich w Warszawie oraz wykładowcę na Wydziale Dziennikarstwa Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Osoby, które zapisały się na warsztaty miały okazje dowiedzieć się jak prawidłowo wykorzystywać przeponę oraz poćwiczyć emisję głosu. Następna część wydarzenia miała miejsce w zabytkowym kościółku, gdzie przybyli mogli wysłuchać koncertu Marka Ravskiego.
Gminny Dzień Seniora 2015
- Szczegóły
- Odsłony: 669
W dniu 3 października 2015 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Borowiu odbył się Gminny Dzień Seniora. Uroczystość została poprzedzona mszą św. sprawowaną przez proboszcza ks. Dariusza Parafiniuka w intencji par obchodzących jubileusz Złotych Godów oraz wszystkich seniorów z gminy Borowie.
Na spotkanie w Gminnym Ośrodku Kultury oprócz licznie przybyłych seniorów przybyli; Posłowie - Stanisława Prządka i Grzegorz Woźniak, Marek Chciałowski Starosta Powiatu Garwolińskiego ks. Dariusz Parafiniuk - proboszcz parafii Trójcy Św. w Borowiu, Alicja Szaniawska - Przewodnicząca Rady Gminy, Marta Serzysko - Sekretarz Gminy, Hanna Ośko - Skarbnik gminy, Pani Hanna Sitek z-ca kierownika USC oraz gospodarze uroczystości Wójt Gminy - Wiesław Gąska, Katarzyna Iwaniec - dyrektor GOK.
W trakcie uroczystości 12 par małżeńskich, które przeżyły pół wieku zostało uhonorowanych „Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” przyznanymi Postanowieniem Prezydenta RP z dnia 9 czerwca 2015 roku na wniosek Wójta Gminy.
Medale otrzymali:
- Irena i Czesław Drabarz zam. Laliny
- Elżbieta i Jan Jakubiak zam. Gościewicz
- Jadwiga i Władysław Kot zam. Laliny
- Stanisława i Jan Malitka zam. Chromin
- Marianna i Tadeusz Malitka zam. Chromin
- Krystyna i Wiktor Mikulscy zam. Głosków
- Zofia i Władysław Osiak zam. Jaźwiny
- Marianna i Mieczysław Pazura zam. Łopacianka
- Maria i Józef Reda zam. Iwowe
- Krystyna i Stanisław Sabak zam. Laliny
- Maria i Jan Serzysko zam. Borowie
- Halina i Jan Zboina zam. Nowa Brzuza
Narodowe Czytanie „Lalki” Bolesława Prusa
- Szczegóły
- Odsłony: 611
Już po raz drugi w Gminnym Ośrodku Kultury w Borowiu odbyło się Narodowe Czytanie „Lalki” Bolesława Prusa.
Tłem dla akcji powieści są warszawskie parki, ulice, kamienice i kościoły. Prus uczynił nieśmiertelnym obraz Warszawy przełomu lat 70 i 80 XIX wieku. Wykazał się taką dbałością o szczegół i dokładnością opisu, że "Lalka" nazywana jest powieścią topograficzną. Być może ta dbałość o realia sprawiła, że bohaterowie powieści zyskali dla warszawiaków status postaci niemal realnych. Na murze jednej z warszawskich kamienic umieszczono tabliczkę: "W tym domu mieszkał w latach 1878-79 Stanisław Wokulski, postać powołana do życia przez Bolesława Prusa w powieści pt. „Lalka”.
Fragmenty powieści z podziałem na role czytali Poseł na Sejm RP Grzegorz Woźniak, Wójt Gminy Borowie Wiesław Gąska, Sekretarz Gminy Borowie Marta Serzysko, Skarbnik Gminy Borowie Hanna Ośko, dyrektorzy jednostek oświatowych z terenu gminy Borowie i młodzież gimnazjalna z Zespołu Oświatowego w Borowiu i Zespołu Szkół w Głoskowie.
Uczestnicy mięli możliwość podziwiania porcelanowych lalek, wypożyczonych na tę okoliczność od lokalnej kolekcjonerki.
Organizatorami Narodowego czytania w dniu 4 września byli Wójt Gminy i dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Borowiu.