Oficjalny serwis Gminnego Ośrodka Kultury w Borowiu Gminna Biblioteka Publiczna w Borowiu Gminna Izba Pamięci Gminna Orkiestra Dęta

 

Jesteśmy po spotkaniu z grupą przedszkolaków z Publicznego Przedszkola "Jaś i Małgosia" w Borowiu. Dzieci wysłuchały bajki "Bolek i Lolek", a następnie miały możliwość pokolorowania bohaterów. Na koniec spotkania zwiedziły bibliotekę oraz zaprezentowały swoje prace.

 

 

W dniu 5 kwietnia 2016 r. dzieci z przedszkola w Głoskowie odwiedziły Gminny Ośrodek Kultury w Borowiu. Uczestniczyły w zajęciach artystycznych tworzenia pachnących mydełek, a także w zajęciach ruchowych. Do ich dyspozycji był także kącik zabaw w czytelni bibliotecznej. Dzieci odwiedziły też bibliotekę publiczną gdzie mogły obejrzeć wiele kolorowych książeczek. Czas wypełniły dzieciom ich opiekunowie oraz Panie z „Fabryki Pomysłów”, a także pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Borowiu.

 


 

 

W związku z nadchodzącymi Świętami Wielkanocnymi 17 marca Gminny Ośrodek Kultury w Borowiu zorganizował warsztaty plastyczne w Zespole Szkół w Głoskowie, na których dzieci z klas I-III wykonywały palmy wielkanocne tradycyjną metodą: z bazi, bukszpanu, zbóż, traw.

Celem warsztatów było kultywowanie lokalnej tradycji samodzielnego wykonywania palm wielkanocnych, a także zainteresowanie dzieci kulturą i tradycją regionu poprzez
poszerzenie wiedzy na ten temat. Była to żywa lekcja historii.
Dzieci samodzielnie decydowały o doborze składników na swoją palmę. Efekty były więc miłe dla ich oczu. Kiedy wszyscy skończyli odbyła się prezentacja pięknych kolorowych palm.

Wszystkie palmy udały się znakomicie! Z pewnością będą wspaniałą ozdobą wielkanocnego stołu.


Tego samego dnia panie z Zespołu Ludowego „Lalinianki” przeprowadziły wielkanocne warsztaty w Publicznym Przedszkolu w Miastkowie Kościelnym. Dzieci poznały zwyczaje związane z Niedzielą Palmową oraz uczestniczyły w tworzeniu pisanek oraz palmy wielkanocnej.

 


 

 

Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury zaprasza dzieci i młodzież do wzięcia udziału w konkursie wielkanocnym na najpiękniejszą pisankę. Na prace czekamy do 23 marca (środa). Rozstrzygnięcie konkursy 1 kwietnia (piątek). Prace prosimy odbierać do 8 kwietnia (piątek). Zapraszamy i życzymy powodzenia!

 

Tradycyjnie Panie z gminy Borowie obchodziły swoje święto na uroczystości w Gminnym Ośrodku Kultury. Wydarzenie rozpoczęło się się Mszą św. celebrowaną przez proboszcza parafii ks. Dariusza Parafiniuka w intencji kobiet z gminy. Dalsza uroczystość przeniosła się do GOK-u gdzie uczniowie Zespołu Szkół w Głoskowie przygotowali program artystyczny a kapela „Bocianisko” zadbała o oprawę muzyczna.


Wednesday the 29th. .