Oficjalny serwis Gminnego Ośrodka Kultury w Borowiu Gminna Biblioteka Publiczna w Borowiu Gminna Izba Pamięci Gminna Orkiestra Dęta

 

Gminny Dzień Kobiet w Borowiu to coroczna tradycja. Z tej okazji 8 marca została przygotowywana uroczystość, która rozpoczęła się Mszą Św. celebrowaną przez proboszcza Dariusza Parafiniuka w intencji wszystkich kobiet.

Na zaproszenie wójta gminy Borowie Wiesława Gąski do  Gminnego Ośrodka Kultury w Borowiu przybyło niemal 100 mieszkanek  gminy. Na początku gorące życzenia  dla wszystkich przedstawicielek płci pięknej z terenu  gminy Borowie złożone  przez wójta gminy Wiesława Gąskę.


Podczas imprezy na scenie z programem artystycznym wystąpili uczniowie z Zespołu Szkół w Głoskowie, którzy w humorystyczny sposób przedstawili sposoby świętowania Dnia Kobiet od czasów biblijnych do współczesnych.

 

Występ młodzieży nie był jedyną niespodzianką. Na scenie pojawił się zespół ludowy Czerniczanki z kapelą z gminy Kłoczew wraz z Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Kłoczewie Panią Anną Żaczek, który przygotował specjalnie na tą uroczystość kabaret o kobietach, a włodarz gminy obdarował wszystkie panie słodkościami.

W tym roku również nie zabrakło słodkiego poczęstunku
.

                            

 

Na zakończenie ferii, dzieci podczas zajęć plastycznych dzieci wykonały piękne wielkanocne kurczaczki. Zajęcia przebiegały w miłej i serdecznej atmosferze.

   

 W dniu 22 luty  2017 w Gminnym Ośrodku Kultury w Borowiu odbyła się Gminna Olimpiada Wiedzy o Wiejskim Gospodarstwie Domowym i Przedsiębiorczości. Organizatorem Olimpiady był MODR Warszawa Oddział w Siedlcach. W olimpadzie wzieło udział 15 osób z terenu gminy Borowie. Uczestnicy Olimpiady rozwiązywali specjalnie przygotowany test skłądający się z 40 pytań z zakresu obejmującego tematy niezbędne w racjonalnym prowadzeniu gospodarstwa domowego. Testy oceniała komisja w składzie: przewodnicząca komisji Henryka Borkowska - MODR o. Siedlce, Marta Serzysko - sekretarz gminy Borowie, Katarzyna Iwaniec - dyrektor GOK w Borowiu, Sylwia Kalbarczyk - PZDR Garwolin. Największą ilość punktów zdobyli:
I miejsce - Grażyna Zawadka 33 pkt,
II miejsce - Elżbieta Rybicka 32 pkt,
III miejsce - Danuta Gac 26 pkt.
Wszyscy uczestnicy olimpiady  otrzymali nagrody. Przy okazji olimpiady, uczestnicy mieli okazję do wysłuchania prezentacji na temat profilaktyki raka piersi.

           

21 lutego w ramach ferii zimowych organizowanych przez nasz GOK, odbyły się zajęcia kulinarne z pizzerią „Manhattan”. Dzieci samodzielnie wykonały pizzę dodając do niej wybrane przez siebie składniki takie jak: szynka, salami, ogórek, ananas, pieczarki, kukurydza czy papryka. Dzieci podołali zadaniu a w nagrodę mogli delektować się wykonaną samodzielnie pizzą. Zabawa była zdrowa i przede wszystkim pyszna.

 

W pierwszym tygodniu ferii odbyły się zajęcia muzyczne o nazwie „Orkiestra Marsza Gra” oraz teatrzyk „ Dwie Dorotki”.

Jak widać na zamieszczonych zdjęciach, zarówno dzieci jak i rodzice doskonale się bawili

  

Monday the 22nd. .