Oficjalny serwis Gminnego Ośrodka Kultury w Borowiu Gminna Biblioteka Publiczna w Borowiu Gminna Izba Pamięci Gminna Orkiestra Dęta

6 stycznia zapraszamy państwa na wspólne kolędowanie. W tym roku najpopularniejsze polskie kolędy i pastorałki będzie można usłyszeć w wykonaniu naszej Gminnej Orkiestry Dętej oraz zespołu "El Camino" z Garwolina. Serdecznie zapraszamy! :)

 

 Niby to dzień jak każdy inny, ale to przecież Mikołajki. Dnia 6 grudnia 2016r. wszystkie jednostki oświatowe z terenu gminy Borowie obchodziły to święto.

Przedszkolaki z Borowia ubrani byli na czerwono, a ich głowy zdobiły mikołajkowe czapki. Dzień umilała świąteczna muzyka. Dla przedszkolaków było to ogromne przeżycie, emocji było mnóstwo. Podczas spotkania z Mikołajami najmłodsi śpiewali piosenki i recytowali wierszyki. Po występach Mikołaj obdarował dzieci czekoladkami i lizakami. Najodważniejsi siadali na jego kolanach i pozowali do zdjęć. Tajemniczymi św. Mikołajami byli wójt gminy Wiesław Gąska, dyrektorka GOK Katarzyna Iwaniec, dzielnicowy gminy Borowie sierż. szt. Łukasz Rosłaniec i gościnnie dzielnicowy gminy Górzno st. sierż. Tomasz Szczepaniak. Jest to już kilkuletnia tradycją, że gospodarz gminy odwiedza dzieci i obdarowuje je słodyczami. Dla dzieci, a szczególnie przedszkolaków, był to niezapomniany dzień.  Środki finansowe na zakup słodyczy pochodziły z budżetu gminy i Gminnego Ośrodka Kultury w Borowiu.

 

W dniu 26 listopada 2016 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Borowiu odbył się Gminny Dzień Seniora. Uroczystość została poprzedzona mszą św. sprawowaną przez proboszcza ks. Dariusza Parafiniuka w intencji par obchodzących jubileusz Złotych Godów oraz wszystkich seniorów z gminy Borowie. W trakcie uroczystości 5 par małżeńskich, które przeżyły pół wieku zostało uhonorowanych „Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”,  które na wniosek wójta Wiesława Gąski nadał prezydent RP Andrzej Duda.

Prezydenckimi medalami „Za długoletnie pożycie małżeńskie” uhonorowani zostali:

Irena i Kazimierz Kępka,

Anna i Ryszard Kopa,

Halina i Tadeusz Kowalczyk,

Teresa i Jan Oszkiel,

Elżbieta i Henryk Stułka.

 19 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury w Borowiu odbyły się "Jesienne wieczory", czyli prezentacja zespołów ludowych i gawędziarzy. W tym roku uczestnicy mieli za zadanie pokazać jak wyglądał obrzęd chrzcin.

Na scenie wystąpiło pięć zespołów ludowych:
- z Woli Serockiej pod kierunkiem Henryki Kublik z widowiskiem „Kłopoty Mańki”. Przygrywała kapela ,,Jaśki", w składzie: Jan Tobiasz – harmonia, Antoni Cichecki – skrzypce, Jan Pawelec – bębenek.
- z Woli Koryckiej Górnej pod kierownictwem Marii Bienias z „Krzcinami”,
- z Lalin pod kierunkiem Marianny Łodygi z widowiskiem „Przed chrzcinami”,
- Młynek pod kierunkiem Marianny Śledź – „Kłopoty babci”,
- z Trzcińca pod kierownictwem Barbary Brodzik – „Po połogu”,
- z Woli Serockiej pod kierunkiem Henryki Kublik z widowiskiem „Kłopoty Mańki”. Przygrywała kapela ,,Jaśki", w składzie: Jan Tobiasz – harmonia, Antoni Cichecki – skrzypce, Jan Pawelec – bębenek.

Zespoły oceniane były przez jury w składzie: Wanda Księżopolska - etnograf, Ewa Wielgosz - dyrektor ZO w Borowiu, Małgorzata Piętka - dyrektor ZS w Głoskowie, Jolanta Maszkiewicz - dyrektor PSP w Iwowem i Iwona Serzysko -zastępca dyrektora ZO w Borowiu.

Wszystkie otrzymały nagrody finansowe oraz dyplomy za udział od Wandy Księżopolskiej i wójta gminy Borowie Wiesława Gąski.

 


Thursday the 25th. .