Oficjalny serwis Gminnego Ośrodka Kultury w Borowiu Gminna Biblioteka Publiczna w Borowiu Gminna Izba Pamięci Gminna Orkiestra Dęta

Wraz z początkiem ferii ruszył projekt Borowie Show. W poniedziałek 13 lutego, odbyło się pierwsze spotkanie organizacyjne na którym grupa młodzieży dokładnie zapoznała się z celem i tematem projektu. Wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia :)

 

  

 

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież do aktywnego spędzenia ferii zimowych z Gminnym Ośrodkiem Kultury oraz z Gminną Biblioteką Publiczną. 

Zaczynamy od 13 lutego tj. poniedziałek, od godziny 10 :)

 

  

Zapraszamy młodzież z terenu gminy Borowie do udziału w projekcie teatralnym. Przed nami 6 miesięcy ciekawych i inspirujących spotkań :)

 

Uroczystym przecięciem wstęgi otwarto Gminną Bibliotekę Publiczną im. Waltera Nurzyńskiego w Borowiu po przebudowie w w ramach NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWA Priorytetu 2 INFRASTRUKTURA BIBLIOTEK 2016-2020. W części oficjalnej zaproszeni goście wygłosili okolicznościowe przemowy składając gratulacje i życząc dalszych sukcesów a ks. Marcin Gnyszka dokonał poświęcenia obiektu. Na zakończenie uroczystości Pani Halina Prządka zaprezentowała swoje wiersze pochodzące z tomiku "Całą Duszą".

 

         

Przebudowę Gminnej Biblioteki Publicznej w Borowiu zrealizowano w ramach

NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWA Priorytetu 2 INFRASTRUKTURA BIBLIOTEK 2016-2020

 

     

Mieszkańcy gminy Borowie i nie tylko spotkali się na wspólnym kolędowaniu. Zarówno w kościele jak i ośrodku kultury można było pośpiewać i posłuchać najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek.

Po raz czwarty odbyło się „Wspólne kolędowanie”, które rozpoczęło się spotkaniem opłatkowym z zespołami ludowymi i orkiestrą dętą, zorganizowane przez wójta Wiesława Gąskę i dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury - Katarzynę Iwaniec. Zebranym życzenia złożył poseł Grzegorz Woźniak, który pogratulował sukcesów osiągniętych w poprzednim roku oraz życzył dalszej satysfakcji z działalności kulturalno-społecznej.

W spotkaniu uczestniczyli ponadto przewodnicząca RG Alicja Szaniawska, proboszcz miejscowej parafii, ks. Dariusz Parafiniuk, sekretarz gminy i radna powiatowa Marta Serzysko, skarbnik gminy Hanna Ośko.

Następnie odbyło się wspólne kolędowanie z mieszkańcami w sali widowiskowej domu kultury. Mimo siarczystego mrozu, do GOK przybyło kilkadziesiąt osób, a nawet całe rodziny, aby wspólnie śpiewać kolędy. Na początku wystąpiła rodzima Gminna Orkiestra Dęta oraz Zespół  El Camino z Garwolina, który  zaśpiewał własne aranżacje oraz tradycyjne kolędy.  Wspólne kolędowanie trwało ponad dwie godziny, a po nim uczestnicy posilali się słodkościami.

 

                  

 

Monday the 22nd. .